Miért csináljuk

Időről időre felmerül néhány emberben, hogy miért is tartjuk fenn ezt a kis veteményest, bennem meg időről időre az, hogy akinek van bármekkora kertje, az miért nem csinál legalább egy pár magaságyást. Racionális szemmel persze teljesen érthető minden kérdés: Miért éri meg? Hiszen nem termelünk meg közel se mindent, ami kibújik a földből, az se …

Tovább

Kreatív oldalam

Finoman szólva sem vagyok egy képzőművész vagy iparművész típus, de időnként szívesen alkotok és kreatívkodok. Az elmúlt 1-2 évben is készítettem ezt-azt, leginkább persze a gyerekek kedvéért. Ezekből munkákból mutatnék be néhányat, egész egyszerűen azért, mert egyik-másik produktumra igencsak büszke vagyok. 🙂 Amikor felújítottuk a gyerekszobát, mindenképp szerettem volna a lányoknak egy olvasókuckót. Végül egy …

Tovább

Idei eredmények

Az idei év tanulsága, hogy ahol nincs elég nap, ott nem fognak a napfényt kedvelő növények rendesen teremni… Döbbenet. Így például a paprika, ami sajnos árnyékba került, néhány darabtól eltekintve nem igazán termett. Az emeltágyások viszont szépen működtek, lett rengeteg (és többféle) salátánk, retkünk, céklánk, répánk és krumplink. Fantasztikus érzés volt a nyár közepén, hogy …

Tovább

Tavaszi fáradtság

Mikor eljött a várva várt tavasz, neki is álltunk a veteményesnek annak rendje és módja szerint. Palántáztunk is egy keveset. Kicsit átalakítottuk az elmúlt évek ágyásrendjét a kert végében, és a kertből új területeket is befogtunk a zöldségtermesztésre. Március-április táján elvetettük azt, amit ilyenkor már lehet, és izgatottan vártuk, hogy mikor, mi bújik ki.  Hát …

Tovább

Egy asztalnál

Hallottatok már Joel Salatinról? Nem? Pedig korábban már írtam róla. És Rob Greenfieldről? Nem? Pedig őt is érdemes megismerni. Rob Greenfield egy környezetvédő aktivista, a legszimpatikusabb és leghitelesebb, akit csak ebben a műfajban ismerek. Évek óta követem a munkásságát, és ezalatt számos izgalmas és meghökkentő projektet vitt véghez, melyekkel környezeti, ökológiai és társadalmi problémákat mutat …

Tovább

Itt van újra

Mi még csak sejtjük, ők már tudják, TAVASZ VAN!!

Lábnyomcsökkentés, ami megy, és ami nem – harmadik rész

Jöjjön ma az utolsó rész az ökológiai lábnyomunk csökkentéséről szóló sorozatból (az előző két részt itt és itt találod). Ígérem, ez most rövid lesz, de nem könnyű, az biztos. Külföldi nyaralás, utazgatás, síelés és a többi Azt hiszem az én korosztályomnak a lábnyomcsökkentés területén ez az egyik legfájóbb pont. Tudni illik, mi vagyunk az a …

Tovább

Lábnyomcsökkentés, ami megy, és ami nem – második rész

Az előző posztban elkezdtem beszámolni arról, hogy melyek azok a területek a mindennapokban, ahol már nem okoz különösebb nehézséget a környezettudatosság, és melyek azok a pontok, ahol nekünk is elakadásaink vannak. Itt a folytatás. Flóra fogkréme Ahogy azt már írtam, az egész környezettudatos szemlélet nálunk valahogy a kozmetikumok felülvizsgálatával kezdődött. A lendület pedig mind a …

Tovább

Lábnyomcsökkentés, ami megy, és ami nem – első rész

Az utóbbi egy-két évben iszonyatosan berobbant a köztudatba a zerowaste, környezettudatos, alacsony ökológiai lábnyomra törekvő életstílus, egyre több a csomagolásmentes bolt, rengetegen csatlakoznak hulladékmentes, műanyagmentes, „nemvásárolokújat” kihívásokhoz. Szerintem ez nagyon jó, nem gondolom, hogy csepp a tengerben, nem hiszem, hogy felesleges kapálózás, biztos vagyok benne, hogy számít, sőt, nagyon is számít.  Szóval én örülök, hogy …

Tovább